СПИСАНИЕ "КОМАНДОС" - специални части, шпионаж, оръжие, охрана

 
СПИСАНИЕ "КОМАНДОС" - специални части, шпионаж, оръжие, охрана

 
Рейтинг: 2.00
(640)
Актуално
Статии
Албум
Книги
Контакти
Онлайн книжарница
За нас

БЛОГ АРХИВ
«« май 2024 »»
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    



Актуално 18:26
« Обратно
Вземи в gLOG
Вземи в gLOG
ВЪЗХОДЪТ НА МАКРОН - СВЪРЗАН С БАНКАТА НА РОТШИЛД В ПАРИЖ
Напълно е възможно Макрон да е протеже на клана Ротшилд
Интересът на обществеността към клана Ротшилд за пореден път, от 200 години насам, се изостри, след като малко известният 39-годишен Емануел Макрон изпревари всичките кандидати в първия тур на президентските избори във Франция. СМИ в един глас започнаха да пишат и говорят за него като за бъдещия президент на Франция. Преди пет години този млад човек прекрачи прага на властта директно от парижката банка на Ротшилд. Така се налага изводът, че този клан, както през 19 и 20 век, продължава да управлява Франция.
На 20 март 2017 г. списанието "Форбс" публикува 31-вия по ред ежегоден списък с най-богатите хора в света. Оттам научаваме, че за пръв път през изминалата година броят на милиардерите на планетата е надвишил две хиляди души; те са се увеличили от 1810 до 2043 души. Свръхбогатите разполагат със състояние на стойност 7,7 трилиона долара.
За четвърта година поред списъка оглавява Бил Гейтс, основателят на Майкрософт. Неговото състояние се е увеличило от 75 на 86 милиарда долара. На второ място е Уорън Бъфет, шефът на Berkshire Hathaway - за 12 месеца неговото състояние се е увеличило от 14,8 милиарда на 75,6 милиарда долара. На трето място е основателят на Amazon Джеф Безос, издигнал се за една година от пето на трето място със 72,8 милиарда долара. Джордж Сорос е на 29 място в списъка, с капитал 25,2 милиарда долара. Починалият наскоро Дейвид Рокфелер е на скромното 581-во място, със сумата от 3,3 милиарда долара. Много странно е, че сред доларовите милиардери няма нито един от клана Ротшилд. За 31 години нито веднъж не са се появявали членове на семейството в класациите на "Форбс". Но не престава да ни напуска усещането, че империята на Ротшилд присъства на политическата карта на света.
Разпространяват се слуховете, че Гейтс и Бъфет активно се намесвали в борбата за президентския пост в Щатите между Клинтън и Тръмп, но в СМИ няма нито дума за това. Другият "заподозрян" е Джордж Сорос.
Банките на клана Ротшилд
Банката N. M. Rothschild & Son (Лондон) е най-старата банка на клана Ротшилд, основана през 1811 г. Управлява се от барон Дейвид де Ротшилд. Банката Rothschild & Cie (Франция) също се управлява от барона. Швейцарската банка Rothschild AG (Цюрих) се управлява от Ели Ротшилд. Банката JNR Ltd, която инвестира в руски и украински компании, се управлява от Натаниел Ротшилд.
Лондонската, френската и швейцарската банка бяха обединени в Rothschild Group. Групата притежава 57 офиса в 45 страни на петте континента; в тях работят около три хиляди служители.
Финансовите холдинги и инвестиционни фондове на Ротшилд
Холдинговата компания Concordia B.V. се управлява от барон Д. Ротшилд; съсобственици са Лондонската и Парижката банка. Тя владее пакета акции н холдинговата швейцарска компания Continuation Holdings of Switzerland, на канадски и американски банки. Застрахователният фонд Afficus Capital Inc. се управлява от Н. Ротшилд. Кланът притежава също холдинговата компания "Сосиете д' инвестисман дю Нор" и Хедж фонда Atticus Capital.
Добивна промишленост на Ротшилд: компанията "Рио Тинто", която добива въглища, желязо, мед, уран, злато, елмази и алуминий, De Biers, управлявана от Евелин Ротшилд, международна компания по обработката и продажбата на елмази, и Anglo American Corporation.
В енергийния бизнес функционира Vanco International Limited.
Хотели, ресторанти, девелоперски бизнес: девелоперската компания "Тригранит" в Унгария - Натаниел Ротшилд притежава 12% от акциите. Вложени са около пет милиарда долара инвестиции в недвижимост в Русия; Ели Ротшилд управлява мрежата от хотели и ресторанти RLM.
Средства за масова информация и издателско дело: Economist, Daily Telegraph (Евелин Ротшилд); парижкото издателство "Прес де ла Сите", френския вестник "Либерасион", ВВС с новия шеф Маркус Егиус, който е зет на Едмънд Ротшилд, и др.
Други сфери и видове бизнес: "ФърстМарк Комуникейшънс Интернешънъл ЛЛСи" и "ФилдФреш фудс", собственост на Евелин Ротшилд и съпругата му Лин Форестър; музикалната компания F7 Music в САЩ, управляващ Антъни Ротшилд; производството на вино - Шато Мутон и Шато Лафит; и повече от 100 парка и градини в Европа.
Многобройното и пъстро стопанство на клана Ротшилд се управлява от финансово-холдинговата компания Rothschild & Co, която се контролира от френските и английските разклонения на семейство Ротшилд. Семейство Ротшилд контролира около 60% от акционерния капитал на компанията; останалите акции се намират в свободно обръщение на борсата.
Годишният оборот на Rothschild & Co в последните години по официалните й отчети варира в диапазона от 1 до 1,5 милиарда евро. Годишната й чиста печалба е в диапазона от 50 до 200 милиона евро. През 2015 г. контролираните от холдинга активи се оценяват на 9,1 милиарда евро. Както се вижда, финансовите показатели на компаниите на милиардера Уорън Бъфет десетки пъти надвишава съвкупните показатели на цялата империя Ротшилд. Но в книгата си "Синдикатът. Историята на създаването на тайното световно правителство и методите на въздействието му върху световната политика и икономика" Николас Хагер посочва съвсем други цифри за финансовите показатели на клана Ротшилд. Например, като се отчете фактът, че кланът притежава над 300 милиарда долара, с които да купи цялото злато, което се съхранява в банките по света, и фактът, че дългът на САЩ е над 7,5 трилиона долара, става съвсем ясно положението на клана във финансовия свят.
В официални източници действителното финансово състояние на Ротшилд се оценява на три трилиона долара. Как тогава да се обясни това несъответствие?
Първата версия: кланът е толкова многоброен и полученото наследство от прадедите от 19 век се разпределя равномерно между всичките членове на клана. Патриархът на клана Майер Амшел завещал всичките Ротдшилди да се чувстват едно голямо семейство. Личното богатство на всеки, дори на най-високопоставения и успешен член на клана, не бива да надхвърля един милиард долара. Ако им "излишъци", те трябва да се преразпределят в полза на други членове на клана.
Втората версия. Ротшилд отдавна се възползват от тръстовете, които са надеждно средство за укриването на капитали и активи от странични очи, най-напред от данъчните служби, на второ място от правозащитните органи, ако капиталите са добити по криминален начин, на трето място от различни революционери и радикали, на които фамилията Ротшилд действа като червен парцал на бик. Тръстовете се появили в Америка преди сто годин; идеята за тях била на тогавашните Ротшилд, които я въплатили в живота. Обобщена статистика по тръстовете в САЩ няма. Както и информация за техните клиенти. Но може да се видят примери как Ротшилд се възползват от тръстовете. Всичките активи на Джордж Сорос са само капитали, които кланът Ротшилд е предал да се управляват от никому неизвестния унгарски евреин Шварц, който по съвместителство изпълнява функцията на ПР-служба на клана.
Третата версия. За два века, откакто кланът Ротшил съществува, се определя специализацията в неговия бизнес - първо, златото, второ, наркотиците. Наркобизнесът е сенчеста дейност; нито операциите с наркотици, нито финансовите резултати от тях в официалната финансова отчетност са отразени. Златото активно участва в сенчестия контур на икономиката. То днес все повече се изважда от обичайната финансова отчетност на банките. Това е своеобразен балансиран актив, използван от Ротшилд за решаването на своите търговски и политически задачи.
Биографията на Е. Макрон
Емануел Макрон е роден през декември 1977 г. в градчето Амиен, Северна Франция. Родителите му са хора на науката - баща му е професор по неврология и преподавател в университет, а майка му - доктор на медицинските науки.
Ученическите години на Макрон преминават в местното християнско училище; след това учи в елитния лицей "Хенрих IV", след лицея изучава философия в Париж и връзки с обществеността в парижкия Институт за политически изследвания; от 1999 до 2001 г. е личен помощник на философа Пол Рикер, а през 2004 г. е випускник на Националното училище по администрация.
Официалната кариера на бъдещия политик започва от длъжността финансов инспектор в министерството на икономиката, където е поканен от президентския съветник Жак Атали; след това постъпва на служба в инвестиционната банка Rothschild & Cie.
Политическият живот на Макрон започва още през 2006 г., от момента, в който постъпва в Социалистическата партия на Франция, макар че според СМИ този акт е формалност, тъй като не плащал членски внос и не участвал в мероприятията й.
През 2012 г. Макрон има ново работно място - Елисейския дворец; той замества главния секретар на президента Ф. Оланд и заема тази длъжност до юни 2014 г.; след два месеца получава портфейла на министър на икономиката и на 36 години става най-младият министър във Франция.
На 6 август 2015 г. Макрон прокарва т.нар. Закон на Макрон, който внася редица поправки, които се отнасят до търговията, транспорта, строителството, малкия бизнес, работата на адвокатите и др. "Законът на Макрон" разрешава на магазините търговия в неделя 12 пъти годишно, вместо предвидените от закона пет, а в туристическите райони ограниченията са свалени. В документа става дума за създаването на мрежа от евтини междуградски автобуси, за либерализацията на "свободните" професии в областта на правото: адвокати, нотариуси, съдебни изпълнители и пр., която е свързана с намаляването на тарифите за услугите им. Документът е възприет нееднозначно и предизвиква масови протести.
След една година Е. Макрон създава своята независима партия "Напред!" и като неин лидер се кандидатира за президент.
Готвейки предизборната си програма, младото политическо дарование написва книгата "Революцията", в която излага програмата си детайлно. Книгата бързо се превръща в бестселър.
Личният живот на Макрон
Цяла Франция е заинтригувана от личния живот на младия кандидат за президент. Навсякъде той се появява с жена си Бриджит Троние, която на години е колкото майка му. Той се влюбва в нея още като 15-годишен ученик в провинциалното християнско училище, където тя била учителка. През 2007 г. Бриджит се развела с мъжа си и се омъжила за бившия си ученик. Двойката няма свои деца.
Конкурентите на Макрон говорят, че той е хомосексуалист. Сред неговите съратници има немалко активисти на движения от този род.
През април тази година, на първия тур на президентските избори, Макрон и М. Льо Пен спечелиха и ще се явят на балотажа. Макрон лидираше с 23,82%, а гласовете на Льо Пен бяха 21,58%.

06 Май 17, 18:26   

0.1018